Home
O NAS
NASZA MISJA
O NATUROPATII
BYŁO
BADANIA
ZAWÓD

 

WIZYTÓWKI KOLEGÓW TERAPEUTÓW

Marian BAJOREK 

MSTRZ NATUROPATII - DYPLOM PAŃSTWOWY OBRONIONY W MIRiP Warszawa

Stosowane terapie: hipnoza, pijawki, homeopatia, bioenergoterapia

kontakt: kom. 48 729 544 594

kontakt@marian bajorek.pl, www.marianbajorek.pl  

 

 

NASZĄ MISJĄ JEST CZYNIENIE DOBRA W IMIĘ  DOBRA DLA DOBRA!

    TERAPIA NATURALNA jest naturalnym oddziaływaniem terapeutycznym na osobę potrzebująca pomocy za pośrednictwem naturalnych (nie chemicznych i nieinwazyjnych) metod terapii. Stosuje również niekonwencjonalne naturalne metody terapii takie jak: akupresura, bioenergoterapię, clavipunktura, hydroterapię, dietę, irydologię, masaż, terapię naturalną, koloroterapię, hipnozę, ziołolecznictwo itd. Udzielamy porad w zakresie higieny życia, zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, zarządzaniu stresem i własną energią życiową. 

    Pomagamy nieinwazyjnie, wspomagając działanie medycyny klasycznej. Nasza terapia jest oddziaływaniem sprawdzanym przez wieki i tym co najczęściej stosowały skutecznie nasze mamy i babcie. Terapie prowadzone przez nas są potwierdzone badaniami, szkoleniami i egzaminami w odpowiednich placówkach oświatowych. Rekomendujemy osoby, które zdobywały Państwa zaufanie od dziesiątków lat. Są to często nazwiska spotkane w naszych mediach.

    Często pomagamy nawet wówczas kiedy podstawowe metody zawodzą, kiedy tracicie nadzieję o zdrowie Waszych bliskich i kochanych osób. Pomagamy kiedy często nawet my sami wątpimy w skuteczność terapii. Dzięki wiedzy z wielu dziedzin terapii naturalnych mamy większe możliwości oddziaływania. Nie jesteśmy wszechmocni ale mamy dużą wiedzę teoretyczną i praktyczną która może pomóc właśnie TOBIE I TWOIM BLISKIM. Uczymy się cały czas i Ty możesz być naszym nauczycielem kiedy będziemy pracować z Twoim problemem. JESTEŚMY SZCZERZY I ODDANI NASZEMU DZIAŁANIU. Unikamy współpracy z ludźmi "BEZ SERCA".  

 Jednym z pomysłów wychodzących od naszych kolegów cechowych  jest deklaracja mówiąca o metodzie zdrowego funkcjonowania będąca też przykładem dla naszych pacjentów by własną pracą dochodzić  do uzdrowienia. Jako że przykład powinien wychodzić od samych naturoterapeutów wnioskodawcy rozpoczęli stosować programy zawarte w deklaracji (niektórzy od paru lat). 

Mam przyjemność poiformować kolegów, że pierwsze osoby z naszego grona podpisały dobrowolnie DEKLARACJĘ ZDROWIA  przedstawioną niżej:

 

WPROWADZENIE DO DEKLARACJI ZDROWIA 2019

                                                (pomysłodawca deklaracji G. Biernacki)

    Pomysł powołania do życia DEKLARACJI ZDROWIA  (wesja uproszczona) jest kontynuacją nurtów prozdrowotnych, proekologicznych  i zgodnych z uniwersalnymi zasadami etyki i moralności cywilizowanego człowieka XXI wieku. Od wieków istniały nurty w nauce i niektórych religiach mówiące o właściwym myśleniu, działaniu, odżywianiu się a tym samym zdrowym życiu.

Nie kto inny a właśnie nasze środowisko związane z działaniami prozdrowotnymi i proekologicznymi powinno być akademią właściwego funkcjonowania w wielu aspektach życia. Życie i zdrowie jako priorytet naszej egzystencji  z odpowiednim ekologicznym podejściem do Ziemi i jej wszystkich istnień powinien stać się naczelnym hasłem naszych działań. Z tego założenia wyszła grupa inicjatywna Polskiego Cechu Naturopatów i zbliżone środowiska o podobnych poglądach.

Nasza inicjatywa wzmocniona jest doświadczaniem przeze mnie i kolegów, z miesiąca na miesiąc, coraz lepszej percepcji i funkcjonowania organizmu oraz energetyki opisywanej przez honorujących DEKLARACJĘ ZDROWIA. Oprócz zdrowia zauważane są pozytywne zmiany relacji między praktykującymi jak również uważna i przytomna ocena otaczającej rzeczywistości. Jest jak widać wiele powodów by spróbować wejść na trudną drogę wyrzeczeń ale oprócz naszego zdrowia i szacunku do innych ludzi zaczynamy szanować wszystkie formy życia oraz ekosystem w którym istniejemy.

Tworzymy wzajemnie coraz większą grupę wsparcia dla siebie nawzajem i nowych kandydatów honorujących DEKLARACJĘ ZDROWIA.

 

W imieniu grupy deklarujących; Ryszard Ulman- mistrz naturopata

 

 

 

    

   

 

DEKLARACJA  ZDROWIA

    POLSKIEGO  CECHU  NATUROPATÓW

(wersja uproszczona)

Ja niżej podpisana/y deklaruję się by zgodnie z założeniami naturoterapii stosować się do:

1. właściwego myślenia zgodnego z dobrem moim i wszystkiego co żyje;

 2. właściwej diety:

- niespożywania mięsa, innych stworzeń jak ryby, raki, krewetki itp.

- nieużywania alkoholu w formie piwa, wina, nalewek, wódki itp.,

- nieużywania wyrobów cukierniczych, słodyczy itp.),

- nieużywania palenia tytoniu, używek, dopalaczy, energetyków itp.

3. właściwego działania w życiu, zgodnego z dobrem Życia;

4.  właściwej kultury fizycznej.

Jednocześnie deklaruję propagowanie w.w. zasad wśród mojego otoczenia.

DEKLARACJĘ ZAAKCEPTOWAŁY: Polskie Stowarzyszenie Bioterapeutów, Uzdrawiaczy i Radiestetów, Polski Cech Naturopatów, Stowarzyszenie Rzeczoznawców Radiestezji, Cech Warmińsko-Mazurski Naturopatów, Polski Cech Bioterapeutów i przygotowuje się Polskie Stowarzyszenie Bioterapeutów BIOPOL.

   

 

 

 

WSPOMNIENIA Z POPRZEDNIEGO EGZAMINU...

EGZAMIN PAŃSTWOWY W MIRiP W WARSZAWIE (23.IX.2015) W ZAWODZIE NATUROPATA.

W DNIU 27.XI.2015 ODBYŁ SIĘ KOLEJNY (TRZECI) EGZAMIN PAŃSTWOWY W MIRiP W WARSZAWIE, W ZAWODZIE CZELADNIKA I MISTRZA. OTO MIGAWKI Z EGZAMINU:

 

Po teście z wiedzy branżowej egzamin ustny zdaje Jacek a Jarek demostruje tech. manualne.

 

Egzamin praktyczny zdaje Jacek z Lublina i Stenia z Krakowa. Janek skanuje Jurka (nestora bioterapii.

 

Komisja kompletuje dokumentację z egzaminu (Grzegorz, Leszek, naczelnik WO Izby Pani Dorota, Jarek -członek Zarządu MIRiP i nadzorujący egzamin. Obok - zdający (mistrzowie w zawodzie NATUROPATY) i egzaminatorzy po pomyślnym egzaminie.

 

Wręczenie certyfikatu i gratulacje dla naszego kolegi w zawodzie naturopaty.

 KOLEJNYCH SZEŚCIU WSPANIAŁYCH mistrzów i czeladników w zawodzie naturopaty plus nasza komisja. SUKCESÓW W PRACY ZAWODOWEJ. GRATULACJE! 

 

Egzamin wystartował: koledzy piszą cęść testową  , Komisja (mistrzowie Grzegorz B., Lech B., Ryszard U., Tomasz K.)-sprawdza testy.

   

Komisja Naturopatii przy pracy.                     Ewelina wykonuje trzecie zadanie na egzaminie (bioenergia, masaż, konchy)

 

Mistrzowie (już) podpisują protokół całości egzaminu. Kierownik Wydz. Oświaty MIRiP, Pani Dorota Gromadzka kompletuje protokoły.

Szczere gratulacje dla MISTRZA NATUROPATII A.Bednarczyka. Celująco zdaje egzamin ustny kol. Dorota Chzrząszcz.

Back to Top
Copyright PCN
For problems or questions regarding this web contact bioenergoterapia@wp.pl.
Last updated: listopada 01, 2023.